Úvod » Reporty

German open no1. Willingen

publikováno 09.07.2014

downhill & boardercross

První kolo Německého poháru v mountainboardingu roku 2014 se konalo na okraji městečka Willingen, jež leží asi sto kilometrů východně od Dortmundu. Biková fourcrossová trať, která měla několik stop se na tento víkend stala hlavním děním asi 30 mountainboardistů jak z Německa tak Holandska, Itálie a nás z Čech.

První na sobotním programu byl downhill, který byl o něco delší než samotný boardercross a jel se částečně v jiné stopě. Ačkoliv se to nezdá a ani nám se to na první pohled nezdálo, trať byla opravdu rychlá a vymleté strouhy a kameny na stabilitě v rychlosti nepřidávají... O pády tedy nebyla nouze, vše je ale o tréninku a tak po downhillu, který se jel po jednom klasicky na čas, nadešel boardercross, který již většina závodníků, kteří postoupili z kvalifikačních rozjížděk, zvládlo relativně bez zaváhání.

Boardercross se jel kvůli stavu trati pouze ve dvou jezdcích, vyřazovacím stylem až do úplného finále jež vyhrál, stejně jako downhill spartánský ital Matteo. Česká výprava kvůli zranění a náročnosti trati nakonec reprezentovala pouze jedním jezdcem, jež obsadil v boardercrossu 5.-8.místo, kompletní výsledky downhillu zatím nejsou známy.

Dobrá atmosféra, počasí, fajn lidi a výživné poježdění, tak to byl první Německý pohár v letošním roce, rádi se budeme těšit na další kolo v této zemi, které se pojede v Grosserglachu.

Fotografie zde (P)

Obrázky k článku

Album nebylo nalezeno. Zkontrolujte správnost adresy alba na Google Picasa.

Video "Sezona 2014"
Průřez mountainboardovou sezonou roku 2014 po evropských destinacích..... Prvosjezd Sněžky, Polská liga, Němcký pohár, mezinárodní sjezd ve Francii, Mistrovství světa boardercrossu v Srbsku, to a mnohem více ve dvaceti minutách!