Úvod » Reporty

World Boardercross Championchip 2014

publikováno 05.12.2014

Thorn in Eye - Serbia

V září se konalo na trati kousek od srbského města Novi sad další mistrovství světa v boardercrossu. Letošní ročník se nám oproti loňskému podařilo lépe podchytit a dorazili jsme na místo s dostatečným předstihem na trénink.

Místo setkání: Bělehrad..někdo busem z Prahy, někdo autem z Řecka, někdo druhý den z Brna..Nicméně jsme se Novém sadu den nato sešli v hojném počtu i s ostatními našimi kamarády, kolegy a fanoušky..

  

Počasí nám opravdu nepřálo, takže všechno co jsme měli, a že jsme toho neměli moc, bylo mokré..Naštěstí trať je spíše jílovitá, takže více lepila, než bahnila, tudíž rychlost byla sice nižší než za sucha, ale nebyla vyloženě pomalá, zvláště spodní jinak velice rychlá a technická část tratě byla možná i o to zajímavější.. 

  

Jak už jsme jednou avizovali - ve zkratce: déšť, mokro, bahno, pivo, párty, autoturistika, výstup na nejvyšší budovu města Novi Sad, boardercross open finále 1. Matt Brind (UK) 2. Evgeny Vybornyy (RUS) 3. Marco Dähler (CH) 4. James Wanklyn (UK), z CZE nejlépe z kvalifikace postoupil Vojta až do čtvrtfinále, a to v osmifinálové rozjížďce dokonce Jamese porazil, po něm Marek který byl vyřazen v osmifinále právě Evgenem, jinak čorba, plejskavice a trochu lejavce, reprezentovali jsme co nám pivo stačilo.

  

V delší verzi: halfshave party, sháníme pivo (v Srbsku bacha na systém zálohování lahví - z toho fakt člověku hlava nebere!), autoturistika je velice poučná a zajímavá a dokáže být paradoxně i fyzicky náročná, když rmusíte roztlačovat auto, sháníme hotel, opuštíme hotel, vracím se do hotelu, hádáme se s lokálním mafiánem, trénujeme na morké trati, účastníme se session v morkém lese, děláme fireshow, děláme bordel, ale neděláme ostudu...reprezentujeme...závodíme, popíjíme, závodíme, popíjíme, popíjíme, závodíme, fandíme na freestyle jamu..reprezentujeme..

  

Masters kategorii (nad 35let) vyhrál Diego Anderson (FRA),v ženách obhájila jedinečná Martina Lippolis (ITA) a v Juniorech první místo obsadil Szymon Jesionek (POL).

  

Fotogalerie přehledně zde(P)

Video z cílového heatu elite:

 

Obrázky k článku

Kategorie: ostatní

Návštěv: 61030
Dnes: 0
Online: 1

Naši sponzoři a partneři
  • leda h...

Aktualita

Video "Sezona 2014"
Průřez mountainboardovou sezonou roku 2014 po evropských destinacích..... Prvosjezd Sněžky, Polská liga, Němcký pohár, mezinárodní sjezd ve Francii, Mistrovství světa boardercrossu v Srbsku, to a mnohem více ve dvaceti minutách!

Kalendář akcí

« 10 / 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejbližší akce
Nejlevnější povinné ručení


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery