Úvod » Reporty

Soustředění v Rejdicích

publikováno 01.09.2009 (aktualizováno 07.04.2011)

Report – Rejdice 28.-30.8. 2009

 

 

Na víkend bylo naplánované soustředění a exhibice v rejdickém areálu za využití O2 Extra Bagu a lanovky zdarma, jak pro mountainboardisty, tak pro bikovou veřejnost. Akce se vydařila nejen díky počasí, ale hlavně díky souhře lidí, co se na ní na místě podíleli, na výbornou. Snad jediný nezdar se stal v oficiálním dohodnutí a schválení akce celkem „na poslední chvíli“ a díky tomu minimální propagaci tohoto vynikajícího víkendu a  následně jeho malé návštěvnosti.

 

Jak to vše probíhalo?

 

V pátek kolem poledne se my, kluci z Hardtymu ( www.hardtym.banda.cz ), sjíždíme do rejdického  areálu ( www.rejdice.cz ), abychom připravili odrazový můstek, který by měl větší rozměry než minule (akce v červenci, při níž se testoval O2 Extra Bag pro letní využití – atb a mtb - foto a video z této minulé akce je na: www.o2extra.cz).

 Po celoodpolední práci na skoku se k nám přidávají mountainboardisti z Vysočiny, totiž Boneshakeru ( www.boneshaker.cz) a SnS-Gangu ( www.sns-gang.wbs.cz ), se kterými se společně vrháme na přípravu O2 Extra Bagu. Bag instalujeme až do tmy a to na stejné místo jako minule. Po celkem vyčerpávajícím dni nás čeká výborná večeře v chatě Panorama a následné posezení v místní hospůdce spolu s lidmi z areálu.

 

          

 

 

 

        

 

V sobotu dopoledne dolaďujeme odrazový můstek – aby měl příjemný rádius a ideální výšku vzhledem k dopadu - což nám ještě chvíli času zabírá.

Poté následuje volné ježdění na sjezdovce, která má perfektní rozměry a ideální sklon. Dvousedačkovou lanovkou je člověk nahoře jedna dvě, úžasná příroda a výhled z lanovky jen umocňují zážitek z jízdy dolu. V poledne doráží několik zvědavých „diváků“, kteří si nás fotí, využívají toho, že je spuštěná lanovka a zkouší, jaké to na takovém mountainboardu vlastně je..

 

   

 

Během ježdění si užíváme i skákání do O2 Extra Bagu, který je umístěn ve spodní části sjezdovky a u kterého k večeru již zůstáváme a skáčeme, co to dá. Nájezd na  skok a samotný skok je perfektní, dopad do O2 Extra Bagu je díky jeho velikosti a volitelné tuhosti, kdy se dá pomocí výpustí nastavit množství vzduchu, prostě bezkonkurenční.

Po večeři, hned co nám slehne, vyrážíme zpět na kopec a do úplné tmy trénujeme jeden skok za druhým. Létají triky jako: 360ky, graby, backflipy, frontflipy, backrolly, rodea a nespočet dalších variací...

 

 

   

 

Část mountainboardistů odjelo ještě před večerní session a zbytek se po ježdění opět odebírá do přívětivé hospůdky, která je přímo pod lanovkou.

 

Neděle je ve znamení dopoledního ježdění, skákání a následné likvidace, na kterou nás je kolem  patnácti lidí. Oproti prvnímu kontaktu s O2 Extra Bagem balíme celkem v rekordním čase, loučíme se a vyrážíme domů.

 

Díky za zdárné uskutečnění akce patří zejména všem z rejdického areálu za možnost využití jedinečného areálu, za jejich vstřícnost, pomoc a ochotu po celou dobu konání akce. O2 za možnost podobnou akci vůbec zrealizovat. Hardtymu za organizaci, stavbu a přípravu a Boneshakeru a SnS-Gangu za přípravu na místě. A samozřejmě také všem fotografům za dokumentaci.

 

 

    

 

 

Celý víkend nám přálo opravdu vynikající počasí a „soustředění“ bylo výbornou přípravou na následující celorepublikové závody - 5.9.2009 Havlíčkův Brod – Silly Hill Contest – info na www.boneshaker.cz .

 

Těšíme se, že podobné počasí a podmínky budou i na námi pořádaných závodech, které se konají 19.9.2009 opět v Rejdicích, a věříme v účast nejen závodníků na mountainboardech, ale také bikerů a veřejnosti, která se přijde podívat a zafandit. Informace k tomuto závodu najdete brzy zde.

 

Text: Marek

Foto: Zelda

Korektura: Marta

 

Kategorie: ostatní

Návštěv: 61089
Dnes: 0
Online: 1

Naši sponzoři a partneři
  • leda h...

Aktualita

Video "Sezona 2014"
Průřez mountainboardovou sezonou roku 2014 po evropských destinacích..... Prvosjezd Sněžky, Polská liga, Němcký pohár, mezinárodní sjezd ve Francii, Mistrovství světa boardercrossu v Srbsku, to a mnohem více ve dvaceti minutách!

Kalendář akcí

« 01 / 2019 »
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery