Úvod » Reporty

Report z prvního ročníku mountainboardových závodů v Rejdicích

publikováno 24.09.2009 (aktualizováno 07.04.2011)

Přesně po roce, co padlo předběžné rozhodnutí, že by se v Rejdicích mohly uskutečnit mountainboardové závody, jsme se po několika akcích, na kterých jsme se zde v rejdickém O2 Extra Parku letos podíleli, a nezbytných přípravách sešli v sobotu 19.9.2009

 

Na celý víkend vyšlo perfektní počasí s teplotami kolem 23°C, modrou oblohou a příjemným vánkem. Sobotní den pro nás začal tréninkem na již vytyčené trati na sjezdovce a samozřejmě na fourcrossové trati, která se zde nedávno zrekonstruovala. Lanovky využilo i několik bikerů a jejich nezávodící doprovod a veřejnost.

Během poledne začala prezentace k závodům, vypsány byli dvě hlavní disciplíny: dowhill-slalomcross a upravený boardercross.

  

 

Downhill-slalomcross je závod na  vytyčené trati po celé délce sjezdovky, kdy se musí objíždět vyznačená místa (tak jako při slalomu branky), startuje se po třech jezdcích a první dva postupují do další rozjížďky.

 

Upravený boardercross se konal na fourcrossové trati a jel se na čas - startovlo se po jednom. Tato úprava byla hlavně z bezpečnostních důvodů nutná nejen kvůli rychlému profilu trati, ale hlavně kvůli jejímu  povrchu, neboli to, co se zdá být pro biky ideální, pro mountainboard až tak neplatí a zase naopak.¨

 

Po skončení prezentace a tréninku na trati jsme se shromáždili u horní stanice lanovky, kde byl start dowhill-slalomcrossu a podle rozlosovaného rozpisu odstartovala první rozjížďka. Závodníků se sešlo pouhých patnáct, takže se jelo pět základních rozjížděk.

Jak se během tréninků zdála první část trati pomalá, tak to při závodě valilo slušnou rychlostí – hlavně proto, že už byla vyjetá hlavní trasa v trávě a povrch byl sušší než dopoledne. Střední část byla zajímavá jak pro diváky, tak pro závodníky samotné. Díky několika prudkým zatáčkám nebyla nouze o pády a nechyběly zajímavé souboje o co nejvýhodnější pozici mezi závodníky. O postupujících z rozjížďky se ale stejně kolikrát rozhodovalo až v závěrečné části trati, která vedla kolem již nafouknutého O2 Extra Bagu a končila pod chatou Morávka.

Celý závod byl napínavý až do závěrečného finále, které jeli čtyři jezdci a do posledních desítek metrů nebylo rozhodnuto kdo se jak umístí.

Konečné výsledky zněly takto:

 

 1. Mates (Hardtym)
 2. Kuba (SnS – Gang)
 3. Milunka (Boneshaker)
 4. Marek (Hardtym)

5. - 6. Pejzmen (Krkonoše) a Vojta (Hardtym)

 

První místo získala jediná zástupkyně ženské kategorie Marta (Hardtym).

 

Chvíli po dokončení dowhnill-slalomcrossu se všichni startující a diváci přesunuli k fourcrossové trati. Závodu se zúčastnilo osm jezdců a bylo opravdu na co koukat. Trať byla dost rychlá, což může být občas pro mountainboardistu, který nemá brzdu a snaží se ještě dosáhnout co nejrychlejšího času, i dost nebezpečné. O pády tedy nebyla nouze, zvláště ve spodní části trati bylo opravdu několik nepříjemných - jeden z nich se stal osudným pro ZBho (SnS-Gang) – mimochodem "kluka z plakátu" (pozvánky na závody), který si zde pohmoždil rameno, přerazil klíční kost a zlomil 7. žebro.

Umístění v tomto závodě bylo následující:

 

 1. Jura (Hardtym/Rejdice) - 55:00
 2. Kuba (SnS-Gang) - 1:07
 3. Pejzmen (Krkonoše) - 1:11
 4. ZB (Sns-Gang) - 1:32
 5. Vojta (Hardtym) - 1:54
 6. Matěj  (Hardtym) - 2:12

 

Program pokračoval exhibicí do O2 Extra Bagu, okolo kterého se mezitím sešlo celkem dost diváků. K vidění byli nejen úžasné triky, ale také pěkné crashe, protože většina jezdců nebyla zvyklá jak na odrazový rádius můstku, tak i dopad do plachty, přeci jen je to něco jiného než na hlínu, do vody nebo molitanu.

 

Freestyle pokračoval až do setmění a poté se všichni sešli v hospůdce pod lanovkou, kde se grilovalo výborné kuře a čepovalo pivo.

S vyhlášením výsledků jsme počkali až do návratu ZBho z nemocnice.

Při samotném vyhlášení byly rozděleny ceny od Vehicle, Boneshakeru a O2 Extra. V rámci vyhlášení byla také tombola.

Poté pokračovala volná zábava, která se díky celkem nabitému dni a fyzickému vyčerpání skoro všech přítomných neprotáhla do ranních hodin, tak jako tomu bývá většinou zvykem.

Tolik ze závodního dne.

 

Poděkování patří všem, kteří přiložili ruku k dílu, aby se tato akce mohla uskutečnit.

Zejména rejdickému areálu, O2 Extra, Vehicle, Boneshaker, divákům, závodníkům, fotografům a samozřejmě pořádajícímu Hardtymu.

 

 foto:  zde a zde a zde a zde a zde

 video: zde a zde a zde

 

Text: Marek

Korektura: Martakné crashe tal osouli k fourcrossové trati.

 

Kategorie: ostatní

Návštěv: 61089
Dnes: 0
Online: 1

Naši sponzoři a partneři
 • leda h...

Aktualita

Video "Sezona 2014"
Průřez mountainboardovou sezonou roku 2014 po evropských destinacích..... Prvosjezd Sněžky, Polská liga, Němcký pohár, mezinárodní sjezd ve Francii, Mistrovství světa boardercrossu v Srbsku, to a mnohem více ve dvaceti minutách!

Kalendář akcí

« 01 / 2019 »
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery