Úvod » Reporty

Report z Rakovnického Bloody Boards

publikováno 20.07.2011 (aktualizováno 09.08.2011)

16.7.2011

 Přesně po roce a opět v Rakovnickém lesoparku Jamka se odjeli mountainboardové závody v boardercrossu a slopestylu "Bloody Boards".

Jednalo se již o 4.ročník atb závodů v Rakovníku, jejichž přípravu má na starosti Jura a samosebou za vydatné pomoci celého zbytku Hardtýmu.. 

  

Přípravy na místě finišují v pátek, kdy se přiváží a instalují překážky (ufff!) na slopestyle, vytyčuje se trať a vůbec dodělává vše co se nestihlo..

Po celém dni se nás pár čistotných vydává ke koupališti abychom smyli pot, špínu a krev z našich řízně vypracovaných těl a hlavně abychom nešil jak ty prasata do hospody...

V hostinci nad džberem pěnivého a dobře vychlazeného Bakaláře (čti Kalendář) už sedíme ve větším počtu a doráží tam za námi i početná výprava Dirtyriders z Moravy. Poté se ještě slaví Vampyho narozeniny a na něktrým se poštěstí se i na závodní den ideálně prospat..

Sobotní ráno doráží další mountainboardisté snad ze všech končin naší vlasti, trénuje se o stošest..ovšem trať je oproti loňsku lehce pozměněna což je ještě prodiskutováváno s ostatními závodníky, jedno z posledních slov pro zanechání traťi tak jak je, zazní od Hárdyho, který to komentuje přibližně takto: "tak snad si každej dá pozor néé, nejseš vůl abys to trefil"...Pár minut na to se v tréninkovém souboji a strkanici Gramec vs. Filip do jednoho z již zmíněných stromů namotává v plné rychlosti právě Gramec, jehož facelift se záhy mění na výraz zřezaného boxera (jeden z rozdílů - Rocky neuměl na prkně).. Gramče brzské zahojení!

  

Boardercrosový závod je rozlosován do rozjížděk po třech, s tím že každý jede třikrát (což je změna oproti loňským ročníkům) a tím pádem je celý závod i zajímavější jak pro závodníky tak pro diváky. Na místě nechybí ani moderátoři (hlavní úlohy se na jedničku zhostila začínající moderátorka Marta), stánky z občerstvením a sportovním vybavením od sponozorů..Během rozjížděk nastává sice pár kixů a nejasností ale vše se nakonec dotáhne zdárně až do finále, které vypadá následovně:

1. Jura 

2. Mára

3. Vojta 

(všichni tři Hardtým)

a za slečny:

Anča

Danka

(obě Dirtyriders)

  

Poté se pozvolna ze všech jezdců vyselektuje pouze sedm statečných, kteří se přesouvají na slopestyle kde je čeká úvodní kopáček na lávku - lávka do dropu a poté již "ověřený" big air.

Všichni kluci i slečna (Danka) dávají na co jim síly stačí a co do čeho se nechají od přihlížejících diváků vyhecovat..skáče se skáče..porotci hodnotí..diváci fandí..a jezdci se samozřejmě taky semtam pěkně rozbijí..

Výsledný verdikt poté zazní ve slopestylu takto:

1. Hardy (Boneshaker)

2. Vencajt (Boneshaker)

3. Jura (Hardtým)

Hnedle po vyhlášení se věrná divácká a jezdecká sqvadra přesouvá do spodní části Jamky, kde už to rozjíždí a celý zbytek večera hrajou postupně kapelky: HDP, Woundead Knee a Cirguz...

 

 Foto:

Tomasovozde

Filipovozde

Vampyhozde

Zeldovozde

článek v Rakovnickém deníkuzde

Videoshot woundedknee&ridingzde

 

moje foto ve fotogalerii a nebo zde&video také zde:

Mára

 

 

Obrázky k článku

Album nebylo nalezeno. Zkontrolujte správnost adresy alba na Google Picasa.
https://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/102513180850856697573/album/BloodyBoards02?kind=photo&imgmax=1200&thumbsize=144&access=public&max-results=300

Kategorie: ostatní

Návštěv: 61089
Dnes: 0
Online: 1

Naši sponzoři a partneři
  • leda h...

Aktualita

Video "Sezona 2014"
Průřez mountainboardovou sezonou roku 2014 po evropských destinacích..... Prvosjezd Sněžky, Polská liga, Němcký pohár, mezinárodní sjezd ve Francii, Mistrovství světa boardercrossu v Srbsku, to a mnohem více ve dvaceti minutách!

Kalendář akcí

« 01 / 2019 »
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery