Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Reporty

SillyHill contest vol.7

publikováno 12.09.2011 (aktualizováno 30.09.2011)

10.9.2011 boardercross

V sobotu se blízko Havlíčkova Brodu hnedle za vesničkou Horní Krupá na kopečku zvaném Silly Hill sešli mountainboardový závodníci ze všech koutů naší vlasti, dorazili aj chaláni zo Slovenska a dokonce i dvoučlenná Anglicko-Irská výprava. Diváků bylo jako tradičně hodně a počasí vyšlo lépe než za celé léto..

Po nutných žacích a upravovacích prací na trati a tréninku se v odpoledních hodinách dostalo ke startu boardercrossu, který se tentokrát jel metodou dvojic a jedné trojice (díky poničenému startovacímu zařízení), kdy se jeli dvě až tři rozjíždky - dokud jeden z dvojice nenasbíral dva body (bod byl za vyhranou jízdu).

Vzhledem k podmáčené trati, která už dávno není pouze hliněnou (tak jako v loňských letech, kdy to solidně valilo..) nebyla rychlost nějak oslnivá, ba naopak, v některých místech měl člověk co dělat aby se úplně nezastavil...A proto nebyla nouze o kontakty mezi závodníky a samozdřejmě i divácky oblíbené pády.. Velice překvapila Irská závodnice Lisa (ano, která porazila i mě), jíž uniklo finále jen o kousíček..

Divákům napínal nervy a bavil také matador Jim, který byl díky divokým strkanicím málem diskvalifikován a v další rozjíždce se zasekl ve startovním roštu.. Pěkný pád se povedl také Milunovi, jež se obětavě vydal pomoci s dřevěnou lávkou (jež měla posloužit jako zpevňující prvek pod odrazem na big air) a při jejím testu "klouzavosti" hodil před zraky všech překrásné záda a ještě se celý zlil pivem..

Každopádně do finále se probojovali a nejlepší místa obsadili:

1. Gramec (Dirtyriders)

2. Martin Götz (Sokolov)

3 Tomík (Dirtyriders)

Na divácky atraktivní jam v big airu se bohužel díky podmáčenému povrchu nedosalo ale i tak se pár odhodlaných pustilo do skákání..I když výška odrazu nedovolovala žádné velké triky, diváci se bavili..

Následovalo vyhlášení vítězů, večerní session na longboardech, grilování, hudební produkce - 3x djembe+lahve (aneb bez zpěvníků taky umíme..i když jen tři písničky!), atb videa z anglických luhů a hájů..rebel..

..a pro někoho krušné ráno (kolem 6h a teplo zrovna nebylo..)

Foto: Zeldovozde

Markétyzde

Jetelíkzde

a moje pod článkem nebo ve fotogalerii.. Video v progresu..

Mára

Obrázky k článku

Kategorie: ostatní

Návštěv: 60445
Dnes: 0

Naši sponzoři a partneři
  • leda h...

Video "Sezona 2014"
Průřez mountainboardovou sezonou roku 2014 po evropských destinacích..... Prvosjezd Sněžky, Polská liga, Němcký pohár, mezinárodní sjezd ve Francii, Mistrovství světa boardercrossu v Srbsku, to a mnohem více ve dvaceti minutách!

« 09 / 2017 »

Panska moda na Zoot.cz