Úvod » Reporty

Report z EveryBoard Festu

publikováno 23.04.2012 (aktualizováno 24.05.2012)

20. - 22.4.2012 Polsko - Karpacz. 1st. year of memorial Kuby "Futka" Futerhendlera. We apologize, but we are lazy :) to translate the whole report, so its only in czech language, if you would like to read something funny, we recommend use google translator ;) and our friends from Poland will be able to understand of course ;)

Naši polští kolegové si nás dovolili pozvat na světově jedinečnou a opravdu velikou akci totiž festival boardových sportů.. ale opravdu velikou, tolik prken jsme snad pohromadě nikdy neviděli - longboardy, mountainboardy, snowboardy, skimboardy, surfy, wakeboardy, skateboardy, freebordy, indoboardy a mnoho mnoho dalších věcí na kterých se dá nějakým způsobem jedzit... Více informací o samotném festvalu najdete zde: http://everyboardfest.pl/

Ve složení Hardy, Jura, Marek a Vojta jsme se červeným KITem vydali z Prahy na cestu do pohraničního městečka Karpacz. Na cestě jsme nezaváhli a využili krásných českých a polských silnic s hladkým asfaltem abychom se trochu připravili jízdou na longboardech.

 

Zpočátku vypadalo že počasí nebude nic moc, ale naštěstí se po deštivém pátku vše vybralo a bylo nádherně. Na místě nás čekal sportovní stadion zaplněný všemi možnými a nemožnými boardovými sporty k vyzkoušení a podívání. Pro nás nejzajmavější byl samozřejmě mountainboardový koutek s big air bagem, který už dobře známe z Rejdic, kde jsme ho před pár lety jako jedni z prvních testovali na letní provoz. Kde se vzal tu se vzal v pátek večer se z ničehonic zjewil Sláwek, který přijuchal stopem samochodkami až z HB, aby dokázal že v karibiku mají kliku že kotvíme na rybníku!

Mimo air bagu alias poduszky zde byl pro mountainboardy připravený také hliněný - pískový dopad, na kterém se odjela soutěž ve freestylu. K vidění toho bylo opravdu moc, to co předvadějí poláci je opravdu pěkné pokoukání, podpořit a předvést co umí je přijeli ještě z Holandska prorider mbs Nicky a z Francie Timotheé, které jsme taky rádi osobně poznali!

Večerní akce byli vždy dokonale připravené a k vidění toho bylo opravdu mnoho, mimo veškerých ceremoniálů spojených s festivalem jsme mohli vidět úžasnou lasershow, ohňostroj, vystupení polských kapel jako například Natural Dread Killaz, GrubSon a dalších.. Taky zázemí bylo úžasné - vše perfekně připravené, pivo teklo, jídlo bylo, toitoiky byli čistý, poláci a polštěnky přívětiví a nápomocní..

Nakonec i ubytování se nám podařilo zdárně pořešit a nebýt konfliktu s místní policí, kdy kvůli jedné otevřené lahvi vína v pozdních nočních hodinách na ulici před obchodem se nás čestné a slušné mountainboardisty (profesionální sportovce samozřejmě!) sjeli 3 policejní auta a celkem 7 policistů, po více jak hodině výslechů, odvozu Vojty (který se táhne jako smrad), dvojitého obvinění Sláwka a zaplacení pokuty v řádů desítek zlotých nám konečně vrátili naše občanské průkazy a nechali jít..

   

Jinak co se týká samotného závodění v mountainboardingu se mimo freestylu soutěžilo i ve slalomu, který byl přes veškerou snahu tak trochu o ničem - sjezdovka byla opravdu dětská a moc to nejelo, přes veškeré snahy a rady zkušeného trenéra Hardyho se nám nepodařilo ani s dopingem tuzemské plachetnice a vitamínové bomby vybojovat žádný z cených kovů, neblíže nášlápnuto k tomu měl Jura..Zatím co Marek sebral další "cenné" umístění a po Anglické Lize se nechal porazit od nastávajícího mistra Polska a na první pohled "malého kluka" - Dawida.. Ještě těhotný důchodce a může prodat prkno..  

Tímto bychom chtěli poděkovat naším polským přátelům za velice vydařenou akci, že se o nás postarali, nechali nás se náležitě upravit, tak jak to máme rádi a doufáme že se uvidíme v nebližšší době znovu a hlavně že příští rok bude EveryBoard fest také! Ať žije Karpacz! NT!

Více fotografií je zde pod článkem a nebo přehledněji v záložce "Fotogalerie" a moc pěkné fotografie jsou od Wikiho z Polska zde  a polský report zde

Krátký film z festivalu zde:

 

Obrázky k článku

Album nebylo nalezeno. Zkontrolujte správnost adresy alba na Google Picasa.
https://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/102513180850856697573/album/EveryBoardFest2012#?kind=photo&imgmax=1200&thumbsize=144&access=public&max-results=300

Kategorie: ostatní

Návštěv: 61089
Dnes: 0
Online: 2

Naši sponzoři a partneři
  • leda h...

Aktualita

Video "Sezona 2014"
Průřez mountainboardovou sezonou roku 2014 po evropských destinacích..... Prvosjezd Sněžky, Polská liga, Němcký pohár, mezinárodní sjezd ve Francii, Mistrovství světa boardercrossu v Srbsku, to a mnohem více ve dvaceti minutách!

Kalendář akcí

« 01 / 2019 »
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery