Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Reporty

Reportáž z edu.artu - Hardtym mountainboard contestu

publikováno 23.07.2012 (aktualizováno 27.07.2012)

Edu.art festival & Hardtym mouNTainboarding

Třetí víkend v červenci se již pátým rokem konal uprostřed krušných hor festival Edu.art. Letos se poprvé pořadatelé rozhodli začlenit mezi hudební produkci také nějaké ty zajímavější sporty. Na programu měl původně být wake/wakeskate na navijáku na zdejším jezírku, u něhož měl být i waterjump.

  

 Dále testování a minicontest v longboardingu na zdejší asfaltové biatonové trati. A nakonec mountainboarding, který se jako jediný kvůli nepřízni počasí realizoval, byť ve značně omezené míře a na přeupravené trati. Abychom nezapomněli tak také obří trampolína uprostřed areálu, která dokázala potěšit jak malé tak velké..

  

Na programu contestu původně byl boardercross a freestyle, ale kvůli vydatnému dešti a opravdu velice podmáčené trati se dal odjet pouze upravený boardercross, který se jel vyřazovacím způsobem v rozjížďkách po třech jezdcích.

Na start se postavilo pouhých 12 statečných závodníků, kteří měli pro bahno a mokré trenky naděláno a nebáli se vlka nic. Divácká kulisa byla vzhledem k počasí též prořídlá, ale když nepršelo a nebo jen slabě, bylo slyšet mohutné povzbuzování lokálů, jezdců a ostatních návštěvníků areálu.

 

  

Nutno dodat že závod byl díky jednomu zástupci z Polska i závodem mezinárodním. Závod ukončila finální jízda čtyřech nejlepších, která skončila následovně:

1. Vojta S. (Stejsy Varlata alias Šón Vajta) - HARDTYM

2. David R. - POLSKO

3. Pavel C. - DIRTY RIDERS 

4. Honza J. - LBC

dále:

5.-9.místo:

Marek B. - HARDTYM

Šlajda -

Martin G. - SOKOLOV

Zoo - KOMAKITE

 

Za ceny do závodů děkujeme Boneshakeru, Edu.artu (Becherovka + Dakine) a Hardtymu.

  

Hudební produkce byla pod taktovkou Dj's a večerního bloku kapel z okolí, Německa a Prahy, jediný kdo nevystoupil byla snad jen Anna K., ale i tak bylo určitě z čeho vybírat. Z kapel které nás oslovili, které jsme si zapamatovali a zaslechli stojí za zmínku určitě Dirty blondes a 4 signs..

  

Co dodat, nebýt deště víkend by se vydařil opravdu výborně, takhle jsme museli být vděčni aspoň za to, že skalní příznivci dorazili, hudba hrála, pívo teklo, ohně plápolali, výborné pochutiny se vařili a smažili, vlek jel a závody se mohli odjet, byť ne úplně podle našich představ..

   

Velký dík patří všem kteří dorazili, podpořili, zajezdili a řádně si to užili.. Zejména pak také těm kteří nám pomohli s realizací závodu a jeho samotnou přípravou namístě...a v prvé řadě Radkovi G. a jeho "týmu" za pozvání a poskytnutí zázemí.

Tak snad zase příště..

Foto zde pod článkem a nebo mnohem přehledněji (P) zde

Dále foto od:

Zeldy(P)zde   

 Ríši(P)zde

Video:

Obrázky k článku

Album nebylo nalezeno. Zkontrolujte správnost adresy alba na Google Picasa.
https://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/102513180850856697573/album/EduArt#?kind=photo&imgmax=1200&thumbsize=144&access=public&max-results=300

Kategorie: ostatní

Návštěv: 61089
Dnes: 0
Online: 1

Naši sponzoři a partneři
  • leda h...

Aktualita

Video "Sezona 2014"
Průřez mountainboardovou sezonou roku 2014 po evropských destinacích..... Prvosjezd Sněžky, Polská liga, Němcký pohár, mezinárodní sjezd ve Francii, Mistrovství světa boardercrossu v Srbsku, to a mnohem více ve dvaceti minutách!

Kalendář akcí

« 01 / 2019 »
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery